Mesai Dışı Muayene

Mesai Dışı Muayene

Fakültemiz'de Sağlık Uygulama Tebliği'nin 1.9.1. maddesi gereğince, 02 Aralık 2019 tarihinden itibaren hafta içi öğretim üyeleri tarafından ilave ücret karşılığında “Muayene” ve “Diş Tedavisi İşlemleri” yapılmaya başlanmıştır. Mesai dışında tedavi görecek hastalarımız, gördükleri her tedavi için "mesai dışı fark ücreti" ödeyeceklerdir

Fakültemize randevu almadan doğrudan  gelen hastalarımız mesai saatleri dışında tedaviye alınmayacaktır.

  • Bizzat öğretim üyesine muayene olmak isteyen hastalar için; Sağlık Uygulama Tebliği ile belirlenmiş olan poliklinik muayene ücretinin en fazla iki katı kadar ilave ücreti,
  • Bizzat öğretim üyesi tarafından verilen tetkik, tedavi, ameliyat vb. hizmetler için ise Sağlık Uygulama Tebliği ile belirlenen hizmet bedelinin en fazla bir katı kadar ilave ücreti hastane veznesine yatırmaları gerekmektedir.
  • Ancak öğretim üyeleri tarafından mesai saatleri dışında bizzat verilen sağlık hizmetleri için yapılacak ödemede, Sosyal Güvenlik Kurumunca belirlenmiş sağlık hizmetleri bedelinin bir defada asgari ücretin iki katını geçemez.
  • Mesai dışı öğretim üyesi muayene/hizmet randevusu web sayfamızdan alınacaktır.

Mesai Dışı Muayene ile İlgili SAĞLIK UYGULAMA TEBLİĞİ 1.9 Maddesine istinaden İlave Ücret Uygulama Listesi aşağıdaki linktedir.

>>BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ<<

Son Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2020, Salı