Üniversitemizin Yarınlarına Birlikte Karar Verelim

Üniversitemizin Yarınlarına Birlikte Karar Verelim

KSBÜ- Üniversitemizin geleceğini vatandaşlarımızla birlikte şekillendirmek isteyen Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu, insanlarımızın üniversitenin karar mekanizmalarına entegre olabilmeleri için 3 farklı proje tanıttı. Prof. Dr. Kavuncu 3 farklı proje olan “ÜNİVERSİTEM İÇİN BİR FİKRİM VAR”, “SİZİ DİNLİYORUZ” ve “ÜNİVERSİTEMİZİN YARINLARINA BİRLİKTE KARAR VERELİM’’ hakkında şu açıklamalarda bulundu: 

‘’Üniversiteler kentlerin aydınlık yüzleri, ülkenin gelişmesi ve büyümesi için temel yapı taşlarıdır. Yeni Üniversite kültürü bilgiyi üreten, ürün ve hizmete dönüştüren, yüksek standartlarda eğitim veren, nitelikli ve kapsamlı hizmet sunan, bölgesine, ülkeye katkı sağlayan bir anlayışı kapsamaktadır. Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak yeni Üniversite kültürü içerisinde yer almayı, ülkemizin, milletimizin bizlerden beklentilerini karşılamayı amaçlıyoruz.

Üniversitemizin gerek yeniden yapılanma gerekse de devam eden faaliyetlerinin daha iyiye doğru yönlenmesi için ortak akla ihtiyacımız var. Bu amaçla “ÜNİVERSİTEM İÇİN BİR FİKRİM VAR” platformu oluşturulmuştur. Bu platform aynı zamanda neler yapılması gerektiği konusunda sorumluluk bilinci oluşturarak, düşünen, sorunlara çözüm üreten, kendine güvenen bir toplum kültürünü destekleme amacımıza hizmet edecektir. Üniversitemizin gelişmesine, bilim ve eğitim değerimizin yükselmesine katkı sağlayacağına inandığınız fikirlerin bu platformda bizimle paylaşılmasını temenni ediyoruz. Bu platform sadece Üniversite mensuplarımız ve öğrencilerimiz değil, web sayfası üzerinden tüm vatandaşlara açık olacaktır. Hiçbirimiz hepimiz kadar akıllı değiliz. Öyleyse gelin, deneyim, bilgi birikimi ve gözlemlerin fikre dönüşmesi ve bizimle paylaşın, biz de bunları değerlendirerek Üniversitemizin geleceğine yön verelim.

Web sayfamız üzerinden ulaşılabilecek diğer bir iletişim platformu da “SİZİ DİNLİYORUZ” bölümüdür. Burada da Üniversitemiz ile ilgili sorun, talep, şikayet ya da teşekkürlerinizi iletmeniz mümkün olacak. Açık kimliği ve iletişimi yer alacak her kişiyle bu yöntemle temas kurulacaktır.

Bu bölümler dışında 7 gün süre ile yayında kalacak olan “ÜNİVERSİTEMİZİN YARINLARINA BİRLİKTE KARAR VERELİM” projesi anketi mevcuttur. Bu anket web sayfasından herkese açık olup elektronik ortamda doldurulabilecek şekilde düzenlenmiştir. Bu ankette özellikle şehirle bütünleşmemiz, topluma en çok katkıyı nasıl verebileceğimiz ile ilgili sorular yer almaktadır.

Her üç iletişim projesi ile Üniversitemizin öğrencileri, mensupları, paydaşları ve şehir ile, hatta tüm dünya ile doğrudan temas olanağı oluşmuş olacaktır. Bu anlamda bizlere ilham verecek, yönetim kararlarına destek olacak ve Üniversite faaliyetlerini daha nitelikli hale getirecek katkılar için şimdiden teşekkürlerimizi sunarız.’’

“ÜNİVERSİTEM İÇİN BİR FİKRİM VAR”, “SİZİ DİNLİYORUZ” ve “ÜNİVERSİTEMİZİN YARINLARINA BİRLİKTE KARAR VERELİM’’ sayfalarına www.ksbu.edu.tr, Etkinlikler ve İletişim kısmından ulaşabilirsiniz.

Son Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, Cuma